Stav k 1.9.2016

K 1.9.2016 je zapsáno na škole 372 žáků. Pedagogických pracovníků je 32. Škola má tři počítačové učebny a specializovanou učebnu pro výuku mechaniků elektroniků v dílnách s 6 ks PC Win. XP. První učebna se 27 PC pro žáky je vybavena PC IdeaCentre C320 ve složení (20″ displejem, 1 600 x 900 bodů, LED podsvícení) Intel Pentium G620 (2 jádra/ 2 vlákna, 2,6 GHz), 4 GB DDR3 1066MHz RAM, čipová sada Intel H61, AMD Radeon HD 6450A (1 GB GDDR3, 64bit), 3,5″ 500 GB pevný disk Seagate (SATA3, 7200 RPM, 16 MB cache), OS Windows 7. a MSOffice10Standart. PC učitele je propojen na dataprojektor a interaktivní tabuli. 

V druhé učebně, je 18 ks továrně obnovených počítačů DELL PD GX620, s HDD SATA 160 GB, 4 GB DDR3 RAM, monitorem BenQ LCD 21´´ CL2055 PC, grafickou kartou VGA ATI Radeon HS 5450, 512 MB DDR3, 64-bit a 6 ks starších počítačů FUJITSU obdobných parametrů. PC vyučujícího je propojen s dataprojektorem.

Všechna PC mají zvukovou karty a přístup na internet. Specializovaná učebnou pro výuku elektroniků je vybavena PC, interaktivní tabulí s projektorem a vizualizerem. Dále je k dispozici 6 učeben s dataprojektorem a promítací plochu, jedno přenosné zařízení prezentační techniky, dataprojektor a promítací plocha.

Všichni výchovní pracovníci mají přiděleny Notebooky (HP ProBook 4535s OEM Win 7 Professional, cpu: dvou jádrový AMD A4-3300M, ram: 4GB DDR, hdd: SATA 320GB) spojení WIFI a zároveň mají přístup do rozsáhlé databáze výukových materiálů uložených na doménovém servu. Vyučující technického zaměření nemají problém s využitím výpočetní techniky ve výuce. Učitelé všeobecných mají snahu výpočetní techniku využívat pro přípravu na vyučování a evidenci výuky. Celkový počet metalicky připojených míst intranetové sítě je 128, funkčních pracovních stanic 128. Na podzim roku 2012 bylo realizováno další vzdělávání pracovníků školy s podporou z prostředků EU. Název projektu „Zvyšování a rozvoj kompetencí pedagogů Integrované střední školy technické Mělník, příspěvkové organizace, K Učilišti 2566“. Celý prostor školy je pokryt signálem WIFI z několika přístupných bodů pro připojení z přenosných PC do sítě školy a internetu. Všechny kabinety školy jsou spojeny v programu Bakaláři. Malá kapacita serveru, byla vyřešena instalací nového serveru. Pro tvorbu školních vzdělávacích programů pro jazykovou přípravu je k dispozici LENGMaster.NET (angličtina a němčina). V odborné přípravě jsou využívány programy, např. EDISON, NEWTON, TINA-ELEKTRINA, program MTS, pro výuku programování číslicově řízených strojů a pro strojírenské kkreslení používáme školní versi VARICADU. Převážnou většinu prací s rozvojem ICT ve škole si zajišťujeme svépomocí – repase počítaců, stavbu nových počítačů, kabeláže počítačové sítě (kategorie 5e) atd. Budova školy a hospodářské správy, kde je umístěn internet server, jsou propojeny páteřní sítí 1Gbps, rozvoj mezi páteří, třídami a kabinety je provedeno přes switche 100Mbps,stanice jsou osazeny převážně siťovými kartami 100Mbps. –  výjimečně 1Gps. Do sítě školy je možno též vstupovat přes dvacet WIFI přístupových bodů.

Připojení k internetu je zajišťováno ze sítě občanského sdružení MaSON ,vyhrazeným připojením 50Mps/25Mps agregací 1:1 přes firewall, proxy server Linux.

Schránky elektronické pošty mají žáci na veřejných serverech např. Seznam, Quick, Centrum apod. Webové prezentace školy (http://www2.isstechn.cz) je zajištěna na serveru ITON, schránky elektronické pošty všech pedagogických pracovníků jsou umístěny na serveru školy. Provoz výpočetní techniky je usměrňován pravidly pro provoz výpočetní techniky ISŠT, síť je rozdělena na úseky (škola, dílny a hospodářská správa). Dohled nad dodržováním autorského zákona na úseku má správce úseku, který instalaci a licence programů průběžně kontroluje.  

ředitel ISŠT Mělník Mgr. Wasyliw Vladimír